Space Recorder

 

Space Recorder je bratislavská skupina hrajúca žánrovo pestrý alternatívny rock, od zasnených melancholických pesničiek až po energické pesničky, ktoré nenechajú nikoho bez pohybu. Hudbu kapely charakterizujú predovšetkým silné melódie, ktoré len tak ľahko z hlavy nepustíte.

Po vydaní debutového albumu Backup Universe v roku 2009 kapela účinkovala aj na festivale Bažant Pohoda. Pesničky spievané v angličtine veľmi rýchlo presiakli aj do zahraničia, objavili sa na viacerých zahraničných ale aj domácich kompiláciách. Po niekoľkoročnej tvorivej prestávke a personálnych zmenách v kapele (tá najdôležitejšia sa udiala za mikrofónom) kapela na prelome rokov 2016/2017 vydala druhý štúdiový album s názvom You Said Sorry and You Left Me, ktorý zaujal ako médiá, tak aj kritikov.

K pesničkám z tohto albumu kapela pripravila lyrics videá, ale aj video z nahrávania k singlu I Will Never Know, ktoré si môžete pozrieť na Youtube kanáli Space Recorder. Celý album sa dá samozrejme vypočuť na Spotify, Deezer a ďalších streamovacích službách.

Space Recorder je: Sasha Malá [spev], Richard Ďurana [gitara, spev], Kristína Královičová [saxofón], Roman Piška [gitara], Timotej Strieš [basgitara], Milan Hvizdák [bicie].